“Київ не зможе дихати без Протасового Яру” – виступив на захист зеленого парку депутат Микола Негрич

Вже не перший день жителі столиці невтомно борються за територію Протасового Яру. Причиною цього став нещодавній конфлікт між киянами, які проживають у цій місцевості та забудовником, планують вирубати дерева, а також іншу зелень в цій зоні і побудувати на їхньому місці три багатоповерхових будинки. Від такого будівництва постраждає майже 4 га зелених насаджень, що завдасть істотної шкоди екології Києва.

Початок конфлікту і хронологія подій

Хронологія протистояння:

  1. Перші події в цій неприємній історії відбулися на початку травня 2019. Конфлікт між місцевими жителями і компанією-забудовником «Дайтона груп» почався з бійки. Факт будівництва став відомий столичній громаді в той момент, коли зелені насадження вже були огороджені високим бетонним парканом. У відповідь на протест людей «титушки» почали закидати присутніх камінням, в той час, коли мітингувальники намагалися прибрати незаконну огорожу з бетону. Дані перипетії відбувалися 1-го травня 2019 на самому Протасовому Яру, а також на вулиці Амосова. Подібні з’ясування стосунків між активістами та людьми забудовника продовжилися і ввечері 2-го травня.
  2. 3-го травня в конфлікт втрутилася КМДА, порекомендувала будівельній фірмі призупинити свої дії до моменту перевірки законності проведення будівництва. Однак 4-го травня сутички знову повторилися.
  3. 10-го травня було винесено припис ДАБІ про зупинку будівництва до з’ясування питання його правомірності. А 14-го травня паркан навколо місця забудови був частково розібраний. Незважаючи на це, надалі забудовник оскаржив дане рішення в судовому порядку.

Захист зеленої зони Києва

На захист унікальної території столиці став депутат Київради Микола Негрич. Протасів Яр, проти забудови якого виступило безліч столичних жителів, знаходиться в межах його округу. Рельєф цієї ділянки підходить для облаштування там скверу, а не споруди висоток. Тим більше що в центрі Києва залишилося не так багато зелених куточків, а Протасів Яр є одним з них. Враховуючи важливість цієї рекреаційної зони для місцевої громади та столиці в цілому, депутат висловив свою категоричну незгоду з її забудовою.

З метою недопущення знищення зелених насаджень 30-го травня були подані додаткові документи у справі від 1-го травня про незаконну забудову території Протасового Яру. Протестувальники сподіваються, що питання буде розглядатися не тільки в рамках статті 356 ККУ, оскільки, як вони вважають, самоправність «Дайтона груп» – це наслідки діяльності набагато більш широкого кола осіб.

Крім того, існує ще одне кримінальне провадження, відкрите з ініціативи забудовника, у якому фігурує граната, нібито висаджена на території будівництва. За інформацією, яку можна отримати у правоохоронних органах, протягом минулих декількох тижнів навіть не була проведена експертиза щодо того, чи був це справжній вибухонебезпечний предмет. Однак місцеві жителі неодноразово помічали зброю у представників забудовника, котрі цілодобово охороняють залишки бетонної огорожі.

За словами Миколи Негрича у нього є сумніви, що запланована споруда 3-х тридцятиповерхових будівель в цій місцевості буде здійснена. Незважаючи на це, депутат рекомендує активістам не втрачати пильність. Також він підкреслює, що в разі необхідності він завжди надасть консультаційну, а також правову допомогу для збереження даної рекреаційної зони.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*