Оновлений Генплан столиці та позитивні зміни в процесі її розвитку-депутат Микола Негрич

Зміни в Києві, а особливо в сфері забудови житлофонду, важко уявити собі без грамотного, прорахованого до дрібниць правового базису. Головним правовим документом має бути новий Генплан столиці. Цю позицію висловив член комісії з питань, пов’язаних з архітектурою міста та містобудування – Микола Негрич. Даючи інтерв’ю Прямому, він висвітлив найважливіші проблемні аспекти, а також новітні тенденції в будівництві об’єктів житлового фонду Києва.

Головні проблеми, пов’язані зі старим житлофондом

Найбільш суттєві недоліки старих будівель, хрущовок, будівель, що мають історичне значення – це протікання покрівлі, застарілі інженерні комунікації, що вийшли з ладу електромережі і малоефективне теплозбереження. Однак для переселення мешканців в нові місця або кардинальної зміни ситуації, що склалася, немає необхідної законодавчої бази. Якщо навіть один мешканець висловить незгоду, знесення такого будинку буде неможливий, тому залишається здійснювати капітальні ремонти, що дають лише нетривалий результат.

Також Микола Негрич порівняв дану ситуацію з іншими державами СНД, де проводилися переселення людей в новобудови, що стало позитивним рішенням для всього міста. На жаль, в наші дні згадане питання вирішити неможливо, тільки оновлений Генеральний план допоможе впоратися з таким завданням.

Які зміни очікуються?

В розвитку житлового фонду Києва найголовнішими тенденціями повинні бути:

  1. Зниження вартості житла.
  2. Пріоритетне придбання житлоплощі в новобудовах.
  3. Грамотний облік об’єктів соціального призначення при плануванні забудови місцевості.
  4. Боротьба з проблемою будівництва з порушенням закону.
  5. Розгляд питання агломерації столиці.

Всі перераховані пункти обговорювалися з депутатом Негричем, який висловив об’єктивне бачення фахівця з багаторічним досвідом в даній області.

Чи планується зменшення цін на столичне житло? Є думка, що після президентських виборів розцінки на житлоплощу в Києві стануть доступнішими. Депутат згадує, що ця тенденція характерна для будь-якого весняного сезону. Активність придбання житла зростає незалежно від виборів або зниження його вартості, адже в перекладі на національну валюту ці зміни не відчутні.

Пріоритет покупки квартир в новобудовах. Застарілий житлофонд не відповідає сучасним нормам комфорту, тому люди часто купують житло в нових будинках з поліпшеним плануванням, забезпеченням енергоефективності будівлі і впровадженням різних будівельних інновацій.

Об’єкти соціальної інфраструктури. Міська соціальна інфраструктура є проблемним аспектом в недавно побудованих кварталах. Часто не достатньо місць у дошкільних та шкільних навчальних закладах. В якості вирішення цієї проблеми кожному забудовнику, який планує побудувати будинок, пропонується платити спеціальні внески на подальше зведення необхідних соціальних об’єктів у новозбудованому кварталі, які будуть доповнені бюджетними фінансами.

Незаконно побудовані будівлі. Більшість киян знають історії про неправомірні будівництва, а деякі – ще й стали жертвами, що інвестували в це кошти. Даний тип об’єктів повинен завжди знаходитися під особливим наглядом представників влади міста, а в новому Генплані міста будуть чітко визначені ділянки для соціальних будівель, житла і зелених зон.

Агломерація Києва. Давнє питання збільшення наявних меж столиці поки знаходиться тільки на слуху. У наші дні це не є найактуальнішим моментом, так як ще не затверджені норми, а також не відрегульовано будівництво внутрішнього житлофонду. Так що говорити про будь-яке приєднання сусідніх населених пунктів можна лише після вирішення цієї проблеми. Новий Генплан, безсумнівно, стане надійним правовим фундаментом, на якому буде ґрунтуватися сучасний розвиток столичного регіону в найближчі десятиліття.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*