Третій вік – нові знання для нового життя – Микола Негрич

У нашій країні плани прийнято будувати лише до 40 років. Своєю місією молоді українці вважають створення сім’ї, любовні стосунки, здобуття освіти та розвиток свого майбутнього. Після досягнення даних цілей люди часто починають відчувати себе непотрібними, старими, вони не можуть придумати, як далі планувати життя, до яких висот прагнути, як використовувати різні сучасні нововведення цивілізації.
З 50-ти ж років у багатьох співвітчизників починається справжня депресія і за кількістю людей з такою недугою Україна давно займає лідируючі позиції в світі. Для того, щоб зробити життя людей у віці повноцінним, у столиці створений та успішно працює Університет третього віку, до студентів якого днями навідався депутат Київської міськради Микола Негрич.

Що таке Університет третього віку?

Однією з головних переваг даного навчального закладу є можливість отримати освіту абсолютно безкоштовно. Щоб пенсіонери не оплачували послуги університету в касу, за викладання різних дисциплін беруться волонтери. Деякі з них володіють великим досвідом у викладанні або освітній сфері, а для інших це перший подібний досвід і навчання такої специфічної аудиторії для них стає корисним щаблем, що сприяє внутрішньому зростанню.

Серед навчальних напрямків у цьому університеті можна обрати:

  • юриспруденцію;
  • психологію;
  • творчість;
  • здоровий спосіб життя;
  • краєзнавство.

Негрич Микола провів зустріч зі студентами Університету третього віку

Під час навчального процесу студенти мають можливість отримати не тільки теоретичні знання, а й корисні практичні навички. Для слухачів пенсійного віку таке навчання дуже важливе. У них, як правило, достатньо вільного часу, проте не завжди є кошти на отримання нової освіти, завдяки якій вони зможуть самостійно піклуватися про своє здоров’я та відстоювати свої права. Вони готові реалізовувати свій творчий потенціал, отримують можливість спілкування, пошуку нових вражень поза сімейним колом і підтримки від однодумців. Такі студенти прагнуть розширити коло освітніх дисциплін, одночасно освоювати комп’ютерні технології, іноземні мови або інші нові факультативи.

Для порівняння, в США і Європі життя пенсіонерів – це радісний період, час для відволікання від щоденних турбот і можливість для реалізації внутрішніх стремлінь, – підкреслює Микола Негрич. Деякі подорожують по земній кулі, інші пишуть мемуари або займаються волонтерством в країнах третього світу.

Пенсіонери в Україні теж мають право на насичене і цікаве життя, а не на самотнє, тужливе проведення часу, поки діти і онуки вчаться або працюють. На жаль, наша держава не може виділити повноцінне фінансове для забезпечення того, щоб люди, які прожили достойне життя, змогли здійснити свої мрії. Однак даний тип освітніх закладів – це великий крок вперед в реалізації програми турботи про людей поважного віку. А нові філії такого Університету необхідно відкривати там, де додаткова освіта пенсіонерам поки ще не доступна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*